Zápasová rozlučka házenkářů TJ Sokol Kostelec na Hané HK s domácím prostředím v této sezóně dlouho vypadala porážkově. V předposledním 21. kole 2. ligy mužů JM 2023/24 totiž drtivou většinu střetnutí neustále ztráceli na tabulkově výš postavené Velké Meziříčí, které ještě pět minut před koncem vedlo o tři góly. Až strhující závěr dlouho prohrávajícího týmu přinesl hodnotnou remízu 29:29 (18:18).

První poločas sobotního mače, to byla divácky atraktivní útočná divočina plná brankových tref. Aktivní hosté na nic nečekali, okamžitě šli do vedení 2:4 a to skoro pořád udržovali, byť maximálně rozdílem dvou zásahů. Velice často se přitom prosazovali z prostoru pivota, s čímž měli Hanáci při bránění značné problémy.

Naštěstí jim fungovala ofenziva díky tomu, že síť dokázali postupně rozvlnit takřka všichni členové mančaftu. Nejčastěji tradiční opory Marek Dostál a Rostislav Podhrázský, ale také mladí Adam Albrecht s Ondřejem Oščádalem. Hákáčko tudíž opakovaně snižovalo mírnou ztrátu nebo srovnávalo, nerozhodné skóre panovalo do přestávky hned sedmkrát.

Krátce před odchodem do šaten dokonce šli Ševčíkovi svěřenci jedinkrát za celý špíl sami do vedení 18:17. Vůbec jim však nevyšel vstup do druhé půle, inkasovali čtyřikrát za sebou. A znovu tak nabrali manko, tentokrát už trochu nepříjemnější 18:21. Ze západomoravského mužstva je trápili především Tomáš Krčál, Tomáš Rosa a Jakub Strýček, průběh zápasu nevypadal vůbec příznivě.

V každém případě se po změně stran gólové hody dost uklidnily. Oba mančafty zpevnily obrannou činnost, víc se rozchytali brankáři a drama postupně gradovalo. Zvlášť když Velmez za každý kostelecký fík pravidelně oplácel stejnou mincí. Nicméně borci HK nerezignovali, naopak zvládli vystupňovat svůj výkon a v závěru se pak dočkali zasloužené odměny.

Vše umožnily jak kvalitní zákroky Jana Mayera, tak nezdolná bojovnost celého týmu. Od stavu 25:28 dvakrát rychle za sebou zavěsil Albrecht, minutu před koncem vyrovnal Jan Oščádal (28:28). Na opačné straně pak sice v čase 59.43 vrátil výhodu meziříčskému souboru Strýček, leč domácí vzápětí báječně sehráli poslední útok do křídla na kanonýra Martina Popelku, jenž zachránil cenný bod – 29:29!

HÁZENÁ

2. liga mužů JM 2023/24, 21. kolo

TJ Sokol Kostelec na Hané HK – TJ Sokol Velké Meziříčí 29:29 (18:18)

Brankový sled: 2:2, 2:4, 5:6, 6:8, 8:8, 8:10, 11:12, 12:14, 14:14, 16:17, 18:17, 18:21, 21:23, 23:26, 25:28, 28:28, 28:29, 29:29.

Rozhodčí: Hanych a Škroch. Vyloučení: 1:5. Sedmičky: 2/2:3/3. Diváci: 45 (reálně 100).

Sestava a branky Kostelce: Navrátil, Mayer – Prášil 1, Popelka 3, Dostál 5, Podhrázský 5/2, Musil 2, Knápek 2, Albrecht 5, J. Oščádal 2, O. Oščádal 3, Vaněk 1, Filon. Trenéři: David Ševčík, Martin Grulich a Jan Ševčík.

Nejvíc branek Velkého Meziříčí: Krčál 7, Rosa 6, Strýček 5, Novotný 4/3.

Hodnocení trenéra TJ Sokol Kostelec na Hané HK

„Celý zápas jsme tahali za kratší konec, skoro pořád prohrávali a neustále dotahovali. Nedařilo se nám ubránit hostujícího pivota, z brankoviště jsme dostali zbytečně moc gólů. A myslím, že právě tohle nás připravilo o ještě lepší výsledek, i když za remízu musíme být vzhledem k průběhu střetnutí rádi. Musím pochválit kluky, že to za žádného stavu nevzdali a nepříznivý vývoj utkání dokázali v úplném závěru dovést k zisku jednoho bodu. Proti silnému soupeři je nakonec cenný, Velmez má svou kvalitu. Navíc nebylo vůbec jednoduché psychicky ustát fakt, že jsme pořád prohrávali, ve druhém poločase opakovaně o tři branky. Což je taková hranice, při níž se utkání často láme. Kluci však dál bojovali, cítili šanci něco s výsledkem udělat a šli si za ní. Klobouk dolů před celým týmem, remíza dnes byla asi naše maximum, bereme ji. Šlo o důstojnou i divácky atraktivní rozlučku s domácím prostředím v téhle sezóně, fanouškům jsme myslím udělali tou vydařenou koncovkou radost. Příště uzavřeme soutěž na hřišti vedoucího Újezdu u Brna, což bude velice těžký zápas proti favoritovi. Určitě tam však nepojedeme nic odevzdat, naopak chceme zase bodovat.“